III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

IV miejsceIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej zdobyli reprezentanci ZSZ nr 1 w Starachowicach: Kwiatek Weronika z kl. IIa, Maciejczak Wiktoria z kl. IIa, Kowalski Marek z kl. IIIa.

Zwyciężyli w eliminacjach szkolnych 13.11.2019 r. 10 grudnia 2019 r. razem z innymi uczestnikami ze szkół średnich z województwa świętokrzyskiego odpowiadali na 25 pytań z zakresu wiedzy normalizacyjnej. Konkurs odbył się w ZSZ nr 2 w Starachowicach.

Celem konkursu jest przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej, zagadnień związanych z normalizacją. Pojęcie normalizacji ma szerokie zastosowanie w rozwiązaniach techniczno-technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu na terenie naszego kraju i w krajach Unii Europejskiej. W ramach spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu p. dr Zygmunta Niechody- doradcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie–  nt. „Fascynująca historia o normalizacji”.

Zaproszonymi gośćmi byli p. Paweł Górski- kierownik działu edukacji normalizacyjnej w Polskim Komitecie normalizacyjnym w Warszawie oraz p. Dariusz Dąbrowski – wicestarosta powiatu starachowickiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Honorowy patronat konkursu objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Starosta Powiatu Starachowickiego.

Etap szkolny w ZSZ nr 1 w Starachowicach przygotowała p. Paulina Sitarska, opiekunem uczestników w etapie wojewódzkim była p. Anna Sadaj-Łaszewicz. 

Skip to content