II etap (okręgowy) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA”

Do drugiego etapu – okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA”  zakwalifikowała się nasza ekonomistka Marta Maciąg z klasy IV D.

12 stycznia 2024 r. o godzinie 12.00 dołączyła online na portalu Moodledo uczestników olimpiady z województwa świętokrzyskiego. Olimpiada była monitorowana na platformie MS Teams, gdzie uczestnicy olimpiady mieli kontakt z Komisją Konkursową poprzez włączoną kamerkę.

Test online składał się z 35 pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz 5 pytań otwartych i zadań z takich zagadnień jak: finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, międzynarodowe i osobowe, bankowość, ubezpieczenia, rynek finansowy, doradztwo i bezpieczeństwo finansowe, technologie finansowe.

Do III etapu (centralnego) olimpiady, który odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kwalifikuje się maksymalnie 3 uczestników z każdego okręgu z największą liczbą punktów.

Skip to content