Gra edukacyjna escape room

W dniu 21 listopada 2018 r. dziewięcioro uczniów klasy IIa wraz z opiekunem p. Dariuszem Kucharczykiem wzięło udział w grze edukacyjnej escape room organizowanej przez Urząd Statystyczny w Kielcach.

Podczas pobytu w Urzędzie Statystycznym młodzieży została przedstawiona prezentacja – Olimpiada Statystyczna jest dla Ciebie! Kolejnym punktem programu była prezentacja o tytule „Na ścieżkach zrównoważonego rozwoju” w ramach tegorocznej edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”.
Ostatnim punktem programu była zabawa edukacyjna polegająca na rozwiązaniu trzech zagadek: policzenie średniej ważonej lub arytmetycznej, mediany oraz jednego ze wskaźników zrównoważonego rozwoju. Każdy zespół miał do dyspozycji komputer. Zadania przygotowane zostały w arkusz kalkulacyjnym excel. Za każde poprawne rozwiązanie zespół uczestników otrzymywał klucze do kolejnych haseł.

Skip to content