Finał akcji – 100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018 

Uczniowie oraz grupa nauczycieli naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli  się w ogólnopolską akcję – wielkie przedsięwzięcie patriotyczno-ekologiczne, zainaugurowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Funduszami Wojewódzkimi. „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” odbywające się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i realizowane w ramach projektu „Niepodległa”.

Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne w Ojczyźnie, gdyż taka postawa stanowi jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

W zamian za przekazane do powtórnego przetworzenia odpady:

  • butelki plastikowe typu PET,
  • baterie,
  • puszki aluminiowe

w dniu 11.09.2018 r. otrzymaliśmy 33 sadzonki rodzimych gatunków drzew: dębu szypułkowego, lipy, graba, brzozy zaopatrzone w specjalny certyfikat i instrukcję sadzenia.

Zgodnie z regulaminem akcji 1 sadzonkę można było otrzymać za 10 zgniecionych butelek PET (niezależnie od pojemności), 10 zgniecionych puszek aluminiowych lub 10 baterii (typu paluszki, guzikowe, płaskie).
Uczniowie klasy II a przenieśli licznie zebrane przez społeczność ZSZ nr 1 odpady ze szkoły pod Urząd Miasta oraz pozyskane sadzonki do szkoły.

Wkrótce drzewa ozdobią teren wokół naszej szkoły. Czworo uczniów klasy III d kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu zmierzyło się z rozwiązaniem tematycznego testu.

Inicjatorzy akcji w ZSZ nr 1: p. Anna Sadaj-Łaszewicz, p. Paulina Sitarska, p. Magdalena Kałużny i p. Michał Wojtyszek dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przedsięwzięcie.

Dodatkowo duży worek plastikowych nakrętek, które nie zostały przyjęte w ramach w/w akcji, został przekazany na cele fundacji wspierających osoby chore i potrzebujące.

Skip to content