EXPLORING THE WORLD WITH ENGLISH w „DACIA” TECHNOLOGICAL HIGH SCHOOL – PITĘSTI

W dniach 14 X 2019 – 18 X 2019 grupa nauczycieli i uczniów brała udział w kolejnym spotkaniu w ramach realizowanego w Zespole Szkół Zawodowych nr1 projektu ERASMUS +, AKCJA II Partnerstwa strategiczne- EXPLORING THE WORLD WITH ENGLISH. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych, pozyskiwanie wiedzy i umiejętności oraz stawianie czoła nowym wyzwaniom poprzez uczestniczenie w różnorodnych zajęciach w zespołach międzynarodowych – w projekcie uczestniczą także szkoły z Rumunii, Francji, Turcji i Włoch.

Spotkanie odbyło się w Rumunii, w „DACIA” TECHNOLOGICAL HIGH SCHOOL – PITĘSTIi jest trzecim z pięciu zaplanowanych spotkań w ramach realizowanego projektu.

Przed wyjazdem zespól uczniowski ZSZ nr1 przygotował artykuły o nurtach w muzyce oraz własnej wizji przyszłości, piosenki rap oraz quizy pomagające w poznawaniu słownictwa w aplikacji Quizlet.

Nauczycielki z „Dacia” Technological High Schoolprzedstawiłyprezentację o systemie kształcenia w Rumunii, przygotowały dla nauczycieli i uczniów warsztaty z wykorzystaniem metody Gamification .

W trakcie wyjazdu koordynatorzy i nauczyciele ustalili plan działań i przydział zadań związanych z następnym spotkaniem, które zgodnie z planem odbędzie się we Francji.

Nasi partnerzy pokazali nam najpiękniejsze zakątki – zabytkową część Bukaresztu, deptak w Pitęsti. W ramach organizowanych wycieczek zwiedziliśmy i poznaliśmy historię twierdzy Fagaras, Cozia Monastery, Curteade Arges, Golesti Muzeum. W monastyrze znajdującym się w Curtea de Arges, uczniowie z „DACIA” TECHNOLOGICAL HIGH SCHOOL tłumaczylina język angielskiprelekcję popa, który opowiedział o tym co znajduje się w monastyrze.

Stworzono nam możliwość podziwiania przyrody w trakcie przejazdu częścią Trasy Transfogarskiej i poznania regionalnych potraw – mamałygi, gołąbków w liściach z kiszonej kapusty oraz smakowitych ciast, które zostały przygotowane przez pracowników szkolnej stołówki

Zajęcia z młodzieżą i realizacja tej części projektu to praca wielu nauczycieli i uczniów„DACIA” TECHNOLOGICAL HIGH SCHOOL – PITĘSTI.

Autorzy tekstu: panie Joanna Kiełek i Monika Wójcik

Skip to content