European Restart a Heart Day – Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie klasy III a i III c brali udział w biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej.

Całe przedsięwzięcie odbywało się w siedzibie Straży Pożarnej w Starachowicach pod okiem strażaków, ratowników medycznych i osób przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy.

“Uruchomić ponownie serce” to zadanie, z którym przez 30 minut zmierzyło się kilkudziesięciu uczniów ze starachowickich szkół.

Najpierw przypomniano zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a następnie punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęto pracę na fantomach.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. Agata Musiałowska, p. Monika Maciejczak , p. Elżbieta Bernat oraz p. Szymon Pomorski, który zorganizował wyjście uczniów oraz zachęcił ich do udziału w tej akcji.