Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem tego święta jest między innymi  poszerzanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska. Jest to okazja do podejmowania różnych działań na rzecz ochrony klimatu, np. sadzenia drzew, segregowania odpadów czy oszczędzania energii.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, które zostały  zaprezentowane na tablicy na korytarzu głównym szkoły. Młodzież mogła oddać głos na najładniejszy plakat. Poza tym w ogrodzie szkolnym zostało posadzone drzewko.

Na długiej przerwie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyło się spotkanie i dyskoteka poprzedzona krótką pogadanką i quizem. Uczniowie ubrani na zielono, nie byli pytani na lekcjach.