Dzień Księgowego w ZSZ nr 1

swięto naszych ekonomistów

9 czerwca jest Dniem Księgowego. Święto zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Księgowych Polskich w 2009 roku. Data upamiętnia powołanie 9 czerwca 1907 roku w Warszawie pierwszej organizacji osób zajmujących się zawodowo księgowością oraz finansami – Związek Buchalterów.

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Księgowego. W 2022r. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce obchodzi 115 lecie.

W związku z tym uczniowie ZSZ nr 1, kształcący się w zawodzie technik rachunkowości  spotkali się z księgową p. Anną Nobis-Sokołowską – właścicielką Biura Rachunkowego DORADCA w Starachowicach, która opowiedziała przyszłym księgowym jak na co dzień wygląda praca w biurze rachunkowym oraz jak ważną rolę odgrywają księgowi w działach  finansowych każdej firmy, dokonując comiesięcznych i rocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ZUS-sem, kontrahentami, bankami.

Rzetelny, skrupulatny, rzeczowy i terminowy – takie cechy najczęściej przypisujemy księgowym. To zawód wymagający i odpowiedzialny, ale dający wiele satysfakcji.

Uczniowie klasy III D I III H kształcący się w zawodzie technika rachunkowości złożyli zaproszonemu Gościowi i wszystkim pracownikom Biura Rachunkowego DORADCA najlepsze życzenia, satysfakcji z pracy, przyjaznych urzędników, świadomych klientów
i przejrzystych przepisów podatkowych!

Skip to content