Dni Honorowego Krwiodawstwa

Bezinteresowne oddawanie krwi jest darem wyjątkowym. Krwi nie da się zastąpić żadnym lekarstwem, można ją pozyskać jedynie od człowieka. Dnia 25 listopada 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowana przez Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK. Podczas uroczystości zostały wręczone m. in. odznaczenia państwowe i wyróżnienia dla zasłużonych krwiodawców z województwa świętokrzyskiego. Każda osoba, która bezinteresownie pomaga innym zasługuje na uznanie i jest wzorem do naśladowania.
Uczniowie naszej szkoły oddają krew w ramach konkursu „Młoda krew ratuje życie”. Fakt ten został doceniony i nasza szkoła została wyróżniona za udział w tym Turnieju. Statuetkę oraz dyplom dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach odebrała obecna na uroczystości opiekunka Szkolnego Koła PCK – pani Beata Pomorska.

Dziękujemy wszystkim Honorowym Krwiodawcom z naszej szkoły i serdecznie zachęcamy pełnoletnią młodzież do udziału w tej szlachetnej akcji.

Skip to content