Bezpieczni na wakacjach

Bezpieczni na wakacjachWakacje zbliżają się wielkimi krokami i wkrótce młodzież rozpocznie letni wypoczynek. Część osób wyjedzie na wakacje poza miejsce zamieszkania, ale wielu będzie korzystać z lokalnych atrakcji i spędzać czas na okolicznych kąpieliskach.

Warto pamiętać w związku z tym
o kilku ważnych rzeczach.

Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, mierzmy siły na zamiary i nie przeceniajmy naszych możliwości fizycznych. Wybierajmy na kąpiel miejsca bezpieczne, czyli takie, gdzie dno stopniowo opada.

Niezależnie od formy spędzania wolnego czasu, zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, by nikomu nie stała się krzywda.  Nad wodą, w górach czy każdym innym miejscu, gdzie wypoczywamy, trzeba  dbać o zdrowie swoje i innych.

Bądźmy ostrożni, aby wakacje były naszym kolejnym miłym wspomnieniem, a nie traumatycznym przeżyciem.

Skip to content