Anglistka na szkoleniu w Chorwacji

Nauczycielka języka angielskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach uczestniczyła w szkoleniu w Zagrzebiu, w Chorwacji. Pani Anna Siewierska dostała się na to szkolenie jako jedyna z Polski. Reprezentowała szkołę, jak i zgłębiała wiedzę z zakresu edukacji osób dorosłych. Szkolenie odbyło się w dniach 30 maj – 2 czerwca i zostało w pełni zorganizowane przez Agencję Chorwacką. W dniu 30 czerwca zapoznała się  ona z chorwackim system edukacji, następnie uczyła się jak pisać projekty dla kadry nauczycielskiej i członków organizacji oraz stowarzyszeń. W ramach akcji K1 Erasmus+ możliwa jest zagraniczna wymiana nauczycieli, jak i osób reprezentujących daną placówkę w celu poszerzenia swoich umiejętności oraz wiedzy merytorycznej. W czasie pobytu w Chorwacji pani Anna Siewierska wraz z osobami uczestniczącymi z Macedonii i Słowenii stworzyła draft projektu dotyczący zapobiegania absencji na zajęciach. Nauczycielka angielskiego wymieniła cenne uwagi na temat edukacji osób dorosłych z pozostałymi uczestnikami szkolenia, jak i nawiązała liczne kontakty. Otrzymała certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz cenną wiedzę, którą ma zamiar wykorzystać w praktyce. Warto podkreślić fakt, że to drugie międzynarodowe szkolenie, na które dostała się nasza anglistka w tym roku. W dniach 28.02- 05.03.2017  pani Anna Siewierska odbyła szkolenie w Maladze, w Hiszpanii. Wówczas dotyczyło ono edukacji młodzieży w ramach akcji K2 programu Erasmus+, gdzie otrzymała certyfikat Youthpass.

Skip to content