Zawody II stopnia (okręgowe) XXXV OWE

oweZawody II stopnia (okręgowe) XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej już za nami. 14 stycznia 2022 r. (piątek) w 17 komitetach okręgowych powołanych przy Oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w największych miastach Polski odbył się drugi etap OWE.

W tej elitarnej grupie 20 osób z województwa świętokrzyskiego znalazły się nasze uczennice kierunku technik rachunkowości z klasy III d Karolina Bidzińska i Justyna Maciejczak oraz z klasy III h Magdalena Stankiewicz.  Miejscem dedykowanym dla naszego regionu była Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

  • jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,
  • zadania z analizy finansowej,
  • 30 pytań testowych.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, któremu przewodniczy prof. Stanisław Owsiak, odpowiedzialny jest za program i koncepcję Olimpiady. Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. Decyzją Komitetu Głównego bieżąca edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (XXXV) odbywa się pod hasłem „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Skip to content