Wyjątkowa podróż przez Łuk Karpat

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach  odbyło się ostatnio niezwykłe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Uczniowie klas II b i II d oraz uczniowie, którzy w ramach realizowanych w naszej szkole projektów w ramach programu Erasmus+ brali udział w wyjazdach do Rumunii, wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w prelekcji podróżniczej prowadzonej przez wyjątkową podróżniczkę, Ewę Chwałkę.

Pani  Ewa Chwałko podzieliła się swoimi inspirującymi doświadczeniami z samotnej wędrówki przez Łuk Karpat. Prelekcja podróżnicza była nie tylko fascynującą opowieścią o przygodach, ale także inspirującą lekcją odwagi, determinacji i pokonywania własnych granic.

Ewa Chwałko, jako pierwsza Polka i druga kobieta na świecie, odważyła się na samotne przejście Łuku Karpat. Przez 84 dni, przemierzała trasy prowadzące przez Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację, podziwiając piękno i różnorodność tych regionów. Podczas swojej prelekcji pokazała nam nie tylko piękno krajobrazów, które spotykała w drodze, ale także wyzwania, z jakimi musiała się zmierzyć każdego dnia.

Jej niezwykłe osiągnięcie, przejście Łuku Karpat samotnie, jest prawdziwym przejawem jej determinacji, wytrwałości i miłości do podróży. Ponadto, z tej wyprawy powstała również książka, która zdobyła uznanie czytelników i krytyków podróżniczych. Książka została uhonorowana Kolosem za najlepszy debiut podróżniczy roku oraz wyróżnieniem Magellana za najlepszą książkę podróżniczą roku 2022.

Dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o geografii i kulturze regionów przemierzanych przez Łuk Karpat, ale także zainspirować się odwagą podróżniczki i jej pasją do podróży.

Dziękujemy pani Ewie Chwałko za podzielenie się swoimi niezwykłymi przygodami i życzymy jej kolejnych niesamowitych podróży.

Skip to content