Wycieczka ekonomistów na GPW

16 maja 2024 r. uczniowie z klasy: I A, II B, III C i IV D, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych oraz Centrum Pieniądza NBP.

W ramach wizyty edukacyjnej na GPW uczniowie poznali  od animatorki z Fundacji GPW fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, obejrzeli figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Następnie obejrzeli  materiał filmowy nt. funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym. Ponadto młodzież dowiedziała o zasadach działania rynku NewConnect  oraz o rynku obligacji Catalyst, prowadzonym na platformach transakcyjnych GPW.
Po dawce giełdowej wiedzy udali się do interaktywnego Centrum Pieniądza NBP, gdzie napotkali na długą kolejkę. Wytrwali zostali nagrodzeni ciekawymi ekspozycjami dotyczącymi historii pieniądza, poczuli się jak maklerzy, weszli do sejfu, dotknęli sztabki złota, zobaczyli jak w środku wygląda bankomat i wiele innych ciekawych ekspozycji. Sprawdzili także swoją wiedzę o finansach mierząc się z wciągającymi quizami. 

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie centrum  handlowego Złote Tarasy, gdzie młodzież mogła zapoznać się z różnymi rodzajami wystaw sklepowych i form prezentacji towarów.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele przedmiotów ekonomicznych:  Anita Jabłońska, Renata Rychlik i Krzysztof Stachurski.

Skip to content