Udział uczniów ZSZ nr 1 w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Uczniowie ZSZ nr 1 biorą udział w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” organizowanym przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach.
Projekt jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w 11 wyłonionych szkołach średnich na terenie województwa świętokrzyskiego w terminie od 1 stycznia do 31 lipca 2020 roku.
Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa finansowego młodych osób poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ich kompetencji rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych przedsiębiorców.
W ramach projektu powstał w ZSZ nr 1 Klub Młodego Finansisty, który skupia 32 uczniów z klasy I D i I H kształcących się w zawodzie technik rachunkowości i technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz z klasy III a – uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista.
Członkowie Klubu Młodego Finansisty będą uczestniczyć w cyklu warsztatów edukacyjnych na temat: Płatności bezgotówkowe w praktyce oraz Bezpieczeństwo transakcji internetowych i mobilnych.
Wezwaniem dla członków Klubu jest udział w konkursach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości: „Ekonomiczny Maraton Internetowy”, „Wirtualny biznes – realne umiejętności”, „Blogerzy na 6 z plusem!” oraz w konkursie plastycznym „Akademia Ekspertów Pieniądza”.
Opiekę nad Klubem i projektem ze strony nauczycieli pełni Renata Rychlik.
O przebiegu konkursów i wydarzeń z działalności Klubu Młodego Finansisty będziemy pisać w kolejnych artykułach.

 

Skip to content