Udział młodzieży w finałowym wydarzeniu projektu „Mobilna przestrzeń kultury II”

27 października młodzież klasy IIb wraz z opiekunami, Małgorzatą MajorAnetą Matejczuk, wzięli udział w finałowym wydarzeniu projektu „Mobilna przestrzeń kultury II” realizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki wspólnie z Żydowskim Muzeum Galicja z Krakowa.

W Hali Lejniczej Muzeum miał miejsce wykład pt. „Polin – historia Żydów w Polsce” przedstawiający najważniejsze elementy wspólnej polsko-żydowskiej historii, począwszy od X wieku, po współczesne odrodzenie społeczności żydowskich. Następnie młodzież wybrała się na wspólny spacer historyczny „Zatarte ślady. Spacer historyczny przez wierzbnickie getto”.
Na rynku p. Paweł Kołodziejski przedstawił informacje dotyczące likwidacji getta, która miała miejsce 27 października 1942 r.

Na zakończenie młodzież zapaliła znicze pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia.

Skip to content