Światowy Dzień Geodety

23.03.2023 r. w ZSZ nr 1 obchodzono Światowy  Dzień Geodety. Zaproszono przedstawiciela firmy Art- Geo Pana Wiesława Czaję, który przygotował wykład, prezentację nowoczesnego sprzętu oraz innowacyjnych technik pomiarowych stosowanych w geodezji. Wykład odbył się w sali gimnastycznej. Wysłuchali go wszyscy uczniowie klas o profilu geodezyjnym. Następnie zaprezentowana została praca drona geodezyjnego na terenie boisk szkolnych. Wynikiem pracy było stworzenie modelu 3D budynku naszej szkoły oraz zaprezentowanie go uczniom w postaci zdjęć z nalotu drona. Obchody Światowego Dnia Geodety w ZSZ nr 1 miały na celu pokazanie, jak ciekawa i nowoczesna może być praca geodety. Poza tym wykorzystanie innowacyjnych technik w praktyce zachęca wielu młodych, przyszłych geodetów do dalszego pogłębiania wiedzy technicznej.

Skip to content