Stypendia dla uczniów ZSZ nr 1

Stypendia dla uczniów ZSZ nr 1
z „Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego”

 

200 uczniów otrzymało stypendia z „Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego” podczas konferencji regionalnej, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego dziękowała wszystkim za zaangażowanie w realizację projektu. – Bez pomocy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców pomyślne przeprowadzenie wszystkich etapów projektu nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowanie kieruję do nauczycieli-opiekunów stypendystów. – mówiła Agata Binkowska.

Stypendia przyznano 200 najzdolniejszym uczniom. W gronie tym znalazło się 3 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach:

  • Kinga Kiełbasa i Michał Mirkiewicz z klasy III b o profil technik hotelarstwa – opiekunem jest pani Małgorzata Grześkowiak
  • Diana Skrucha z klasy II b o profilu technik hotelarstwa – opiekunem jest pani Anna Klamka.

Stypendia wręczono na konferencji edukacyjnej, podczas której zaprezentowano nowatorskie metody uczenia się przez osobowości świata nauki i instytucje służące popularyzacji edukacji i nauki. Poprzez doświadczenia, różnego rodzaju eksperymenty zademonstrowane zostały różne oblicza edukacji, celem zachęcenia uczniów – stypendystów do poszerzania swej wiedzy w tym zakresie. Zaprezentowano również wykłady dotyczące uzdolnień uczniów i ich wykorzystania, a także panel na temat myślenia matematycznego, czyli jak królową nauk wykorzystać w codziennym życiu. Podczas konferencji wystąpili: prof. dr hab. Teresa Giza, dr Monika Czajkowska, dr Sylwester Łodej, Artur Dutkiewicz, mgr inż. Mariusz Zyngier oraz Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach.
W konferencji uczestniczyli także: Jacek Kowalczyk i Małgorzata Kowalińska, dyrektorzy Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Małgorzata Muzoł, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty reprezentowała pani Małgorzata Zielinska-Perczak.

Każdy ze stypendystów otrzymał 3700 złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane przez stypendystów na realizację Indywidualnych Planów Rozwoju Edukacyjnego Ucznia.

Gratulujemy naszym uczniom!

 

Skip to content