Salon Maturzystów – Online

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza uczniów klas maturalnych i ich nauczycieli do udziału
w Świętokrzyskim Salonie Maturzystów
Perspektywy 2020.

Celem organizatorów jest zapewnienie przyszłorocznym maturzystom dostępu do informacji na temat czekającego ich egzaminu oraz zaprezentowanie oferty studiów w roku akademickim 2021/2022. 

Salon odbędzie się wyłącznie w wersji online dla wszystkich 16 województw. W województwie świętokrzyskim odbędzie się 29 września.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w dwóch sesjach online:

  • przedpołudniowej (w godz. od 10:00 do 13:00) – w jej trakcie młodzież otrzyma pakiet informacji na temat egzaminu maturalnego w 2021 r., specyfiki egzaminu z poszczególnych przedmiotów oraz porady ekspertów na temat kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej;
  • popołudniowej (w godz. od 16:00 do 19:00) – poświęconej wyborowi uczelni i kierunków studiów.

 

W sesji popołudniowej przygotowano bogaty program:

Dla młodzieży: z Super Belframi i kochanymi przez nich youtuberami. Webinaria poprowadzą m.in. Dariusz Martynowicz (Progresownia – narzędziownia maturzysty), Bartosz Chyś (Dygitalni i kreatywni – Gdzie warto bywać – poradnik dla zakochanych w informatyce), Marcin Zaród (Yes, you can, o maturze z angielskiego), prof. Stanisław Czachorowski (Profesorskie gadanie – o tym, czy bać studiowania zdalnego i hybrydowego), Ewa Przybysz-Gardyza ( Studia+, nie tylko o Erasmusie)…

Do dyspozycji młodych będą spotkania i indywidualne konsultacje z doradcami i psychologami. W strefie expo będą spotkania z uczelniami prezentującymi swoją ofertę na nowy rok akademicki. W jednym miejscu i czasie unikalna możliwość zgromadzenia informacji, dokonania porównań, rozstrzygnięcia wątpliwości.

Dla nauczycieli: webinarium i solidny bezpłatny warsztat prowadzony przez Dariusza Martynowicza (Czas na Progres) nt. narzędzi do tworzenia bazy materiałów dydaktycznych, powtórek i kolekcji tematycznych, Zyta Czchowska i Jolanta Makowska (specjalni.pl) poprowadzą unikatowe spotkanie o tym, jak pracować z maturzystą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będzie także przegląd projektów przygotowanych przez Perspektywy, które warto rekomendować uczniom i uczennicom.

Dla rodziców: Anna Wdowińska (Perspektywy) o terminach, procedurach i sytuacjach awaryjnych związanych z maturą 2021, Joanna Sawicka poprowadzi webinar o trudnej sztuce zaufania. Warto zachęcić rodziców, aby skorzystali ze wszystkich innych salonowych możliwości – w tym do zebrania informacji o studiach i wymaganiach na wirtualnych stanowiskach uczelni.

Skip to content