Regionalny etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

13 kwietnia 2018 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się etap regionalny konkursu z języka niemieckiego. Tegoroczna IV edycja konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” dotyczyła Niemiec.

Do etapu regionalnego zakwalifikowały się uczennice z klasy II a: Dominika Koniarz i Agnieszka Sławek (nauczyciel uczący p. E. Bernat) oraz Patrycja Niewczas (z grupy p. E. Góźdź).

Uczestniczki w trzyosobowym składzie odpowiadały na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat naszych zachodnich sąsiadów. Konkursowicze losowali pytania z puli za jeden (pytania różnego typu po polsku), dwa (test wyboru po niemiecku) lub trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego a patronat nad nim objęło także Międzynarodowe Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV). Organizatorom wsparcia udzielił Starosta Ostrowiecki p. Zbigniew Duda.

Wszyscy uczestnicy konkursowej rywalizacji otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Skip to content