Projekt Porwani przez Ekonomię

Klasa 1b i 2c kształcące się w zawodzie technik ekonomista, uczestniczyły 1 marca 2023 r. w lekcji on-line organizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu Porwani przez Ekonomię z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika pt.: „Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy – co Kopernik powiedziałby o kopaniu kryptowalut i inflacji?”

Pieniądz, koszty, efektywność, zysk, inflacja, emerytury, podatki,… i wiele innych zagadnień ekonomicznych to dzisiaj nie tylko domena ekonomistów czy przedsiębiorców, ale codzienność wszystkich obywateli. Od poziomu naszych kompetencji w tym zakresie zależy zarówno życie prywatne, funkcjonowanie instytucji, w których pracujemy lub działamy, jak i sytuacja gospodarcza całego kraju.

E-lekcja poruszyła takie ważne tematy jak:

  • Współczesne problemy z inflacją.
  • Czy kryptowaluty to gorszy pieniądz?
  • Trwałość fundamentalnych zasad ekonomii.

Porwani przez Ekonomię to projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu Bankowości oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego, „Ekonomia dla ciekawych”, którego Partnerem Generalnym jest mBank.

Nasi nauczyciele p. Anita Jabłońska, p. Renata Rychlik i p. Krzysztof Stachurski wraz z uczniami klas: technika ekonomisty, technika rachunkowości i technika handlowca, biorą udział w lekcjach online, konkursach oraz korzystają z materiałów edukacyjnych w ramach projektu Porwani przez Ekonomię.

Skip to content