Podwójne święto ZSZ nr 1

W tym roku ZSZ nr 1 obchodzi 60-lecie powstania szkoły oraz 100-lecie kształcenia zawodowego w Starachowicach. Obchody setnej rocznicy odbyły się w minioną sobotę tj. 18 września 2021r. w murach ZSZ nr 2 przy ul. 1 Maja, Parku Kultury oraz w kościele p.w. Wszystkich Świętych.

Od lat widoczni jesteśmy na wielu uroczystościach miejskich i powiatowych, na które jako szkoła kształcąca młodzież w zawodach gastronomicznych przygotowujemy posiłki, przekąski, słodkości oraz stylowe dekoracje i nakrycia stołów. Dlatego wsparliśmy gospodarzy w przygotowaniach tak ważnej dla powiatu i szkolnictwa zawodowego uroczystości.

Uczniowie ZSZ nr 1, pod profesjonalną opieką swoich nauczycieli przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich, przygotowali obsługę cateringową podczas spotkania na sali gimnastycznej w ZSZ nr 2. To dzięki kreatywności a także ciężkiej i długotrwającej pracy naszych nauczycieli: pań Anny Pastuszki, Zofii Adamczyk, Małgorzaty Płusy, Anny Klamki oraz pracowników administracji i obsługi pań: Bożeny Kosowskiej, Elżbiety Majewskiejpana Jarosława Głowackiego oraz uczniów klas IVa, IIIa  (zawód technik hotelarstwa), IV c (zawód technik żywienia i usług gastronomicznych), zaproszeni goście mogli spędzić miło czas przy gustownie nakrytych stołach i delektować się pysznymi i zdrowymi potrawami.
Przygotowując takie uroczystości zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych partnerów: hotelu „Europa” i „Senator”, które objęły nasza szkołę patronatami w zakresie kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej. Oprawa cateringowa tej uroczystości, jak i wielu innych, w których jako szkoła bierzemy udział, niewątpliwie została doceniona przez zacnych gości i jest wizytówką ZSZ nr 1.

Przygotowana przez pracowników ZSZ nr 2 monografia dotycząca szkolnictwa zawodowego w Starachowicach została wzbogacona również wydarzeniami z zakresu funkcjonowania ZSZ nr 1, które opracowali nasi nauczyciele: panie Dorota Dziura, Małgorzata Lasek, Jolanta Lisowska i Magdalena Wolańska.

Podczas uroczystości w kościele Wszystkich Świętych i w Parku Kultury szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego klasy IIa, kształcący się w zawodzie technik geodeta. Ich opiekunem był pan Tomasz Wójtowicz.

Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 jest dumna z udziału w obchodach stulecia szkolnictwa zawodowego. Wspólnie tworzymy wysoką jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Starachowickim.

Skip to content