Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniach 17-26.10.2017 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Tydzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w ramach którego doskonaliliśmy swoje umiejętności w zakresie podstawowych czynności ratowniczych.

Przez cały tydzień na długich przerwach wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi mieli możliwość zapoznania się z zasadami postępowania na miejscu wypadku, sposobami reagowania w różnorodnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Przy pomocy pozorantów ze szkolnej grupy ratowniczej można było poćwiczyć opatrywanie ran i krwotoków, układanie w pozycji bezpiecznej, pierwszą pomoc przy zakrztuszeniach czy ataku  padaczki. Wykonywanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej ćwiczyliśmy na specjalnych fantomach  imitujących osobę dorosłą, dziecko i niemowlę.

Podobną akcję planujemy powtórzyć w kolejnych latach – poinformowała organizatorka i koordynatorka akcji p. Agata Musiałowska 

Skip to content