Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA”

8 grudnia 2023 r. nasze ekonomistki: Aleksandra Stankiewicz i Anna Lalorny z klasy III C oraz Marta Maciąg z klasy IV D, pod opieką p. Renaty Rychlik i p. Anity Jabłońskiej, brały udział oline w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA”. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Celem Olimpiady  „FINANSOMANIA” jest poszerzenie wiedzy o współczesnych finansach  oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących zagadnień finansowych.

Program Olimpiady dotyczy tematyki zarządzania finansami, w tym takich zagadnień jak: finanse osobiste, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, bankowość, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo finansowe, nadzór finansowy, bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa, technologie finansowe. Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy i składa się z trzech etapów:

I etap – szkolny, II etap – okręgowy i III etap – centralny.

W celu przystąpienia do I etapu (szkolnego) uczestnicy logowali się do portalu Moodle poprzez dane do logowania, które otrzymali od Organizatora i na tej platformie rozwiązywali test. Równoczesne logowali się online na platformie MS Teams, gdzie mieli kontakt z Komisją Konkursową poprzez włączoną kamerkę.

Życzymy naszym uczestniczkom Olimpiady zakwalifikowania się do następnego etapu.

Skip to content