Na spotkaniu z działaczami opozycji antykomunistycznej

14 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z działaczami opozycji antykomunistycznej. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia „Wolni i Solidarni 1980 – 1989” .

Uhonorowano na nim tych, którzy sprzeciwiali się reżimowi komunistycznemu. Odznaczenia wręczył Wojciech Lesiak, dyrektor Gabinetu Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów.

W drugiej części spotkania działacze podziemia antykomunistycznego opowiadali o realiach życia po wprowadzeniem stanu wojennego. Jak podkreślił jeden z uczestników spotkania, było ono elementem przywracania  pamięci młodzieży starachowickich szkół o tragicznych wydarzeniach z historii Polski.

W spotkaniu wzięła udział grupa 10 uczniów z klasy II d wraz z nauczycielem historii p. G. Gadomskim.

Skip to content