Na Przeglądzie Filmów Profilaktycznych

22 maja 2023 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Przegląd Filmów Profilaktycznych. Spotkanie zorganizowane zostało przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Prezentowane filmy poruszały tematykę przemocy domowej, problemów osobistych mogących prowadzić do autoagresji, sposobów radzenia sobie ze stresem. Po projekcji każdego filmu był czas na dyskusję z młodzieżą.  Zarówno pracownik KPP pan Sebastian Śpiewak, jak i przedstawicielka sanepidu pani Agnieszka Pastuszka podawali przykłady rozwiązania trudnych sytuacji oraz wskazywali miejsca i osoby, u których można szukać pomocy. Zwracali także uwagę na fakt, że nie wolno być obojętnym, kiedy ktoś potrzebuje wsparcia.

Przegląd filmów wpisywał się w XX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy I a pod opieką  p. E. Bernat oraz p. A. Sadaj – Łaszewicz.

Skip to content