Młodzież na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie, które co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata.
Wśród nich znajdują się głowy państw, przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy.

Podczas MSPO prezentowany jest sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. W tym roku w czasie wystawy można było zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT,  ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią  masowego rażenia dla  Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

Tę niewątpliwie atrakcyjną wystawę miała możliwość obejrzeć młodzież klas mundurowych – IV a i IV c. Uczniowie udali się do Kielc pod opieką p. Szymona Pomorskiego, który był organizatorem wyjazdu. Opiekę nad uczniami sprawowali także wychowawcy p. Maria Antonik i p. Anna Niewczas.

 

 

Skip to content