Młodzi liderzy przedsiębiorczości

W ramach programu „Moje finanse” uczniowie z klasy III D technik ekonomista i IV H technik rachunkowości wzięli udział w teście eliminacyjnym Konkursu „Młodzi liderzy przedsiębiorczości”. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem programu „Moje finanse” jest wzrost poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej oraz poziomu umiejętności uczniów w zakresie przedsiębiorczości, a także rozwijanie kompetencji społecznych. Konkurs przebiega w III etapach.

I etap Konkursu „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” składa się z dwóch części: eliminacji wewnątrzszkolnych i rozgrywki międzyszkolnej (studia przypadku).

Najlepsze wyniki testu eliminacyjnego do konkursu „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” uzyskały: Magdalena Stankiewicz i Zuzanna Kurys z klasy IV H i Marta Maciąg z klasy III D, które tworzą zespół reprezentujący naszą szkołę.

Nasz zespół dostał za zadanie stworzenie prezentacji na temat prospołecznych i prośrodowiskowych działań firmy ”YouthWear”. Firma działa w branży tekstylnej i szyje spersonalizowane T-shirty, torby i plecaki a jej strategia uwzględnia cele zrównoważonego rozwoju.

Naszym reprezentantkom w konkursie „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” życzymy przejścia do następnego etapu konkursu.

Skip to content