Łączy nas pamięć

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów,  którzy z bronią w ręku stawili czoła niemieckiemu okupantowi. Do wspólnego upamiętnienia 81 rocznicy tego wydarzenia zaprosili wszystkich  nauczyciele historii p. Małgorzata Major i p. Grzegorz Gadomski. Symbolem zbiorowej pamięci o powstaniu w getcie jest żonkil, dlatego w szkole i pokoju nauczycielskim wyłożone zostały żonkile, które można było przypiąć do ubrania. Nauczyciele historii przeprowadzili w klasach lekcje w oparciu o materiały edukacyjne z muzeum Polin. Wiedza o przeszłości pozwala lepiej zrozumieć współczesność. Akcji Żonkile towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, potrzebę dialogu ponad podziałami oraz rolę szacunku  do drugiego człowieka, jego życia i historii.

Skip to content