Kurs baristyczny I i II stopnia dla nauczycieli ZSZ nr 1

W dniach 09-10 czerwca 2018 r. oraz 20-22 lipca 2018 r . nauczycielki ZSZ nr 1 – panie: Zofia AdamczykAnna Klamka miały możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia nowych umiejętności w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic”, realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości,  Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A.

Obie panie uczące przedmiotów zawodowych uczestniczyły w kursie baristycznym I i II stopnia.

Uczestnicy tego specjalistycznego szkolenia poznali profesjonalne zasady parzenia kawy, rodzaje kaw, narzędzia pomocne do pracy oraz historię tego wyjątkowego napoju.
Dzięki zajęciom praktycznym poznali tajniki przygotowania wszelkich napojów kawowych i zasady pracy na różnorakich rodzajach ekspresów. Kursanci dowiedzieli się, gdzie można spróbować najlepszych kaw świata oraz zyskali wiedzę na temat wykorzystania alternatywnych metod przy różnych czynnikach parzenia kawy. Podczas zajęć warsztatowych uczyli się rozpoznawać rodzaje kawy oraz określać profile smakowe.

Umiejętności przygotowania i parzenia kawy uzupełnili praktyką zdobienia napojów, tak aby nie tylko zachwycały smakiem, ale również przyciągały wzrok swoim efektownym i atrakcyjnym wyglądem.

Kurs, który odbywał się w Krakowskiej Szkole Restauratorów,  zakończył się egzaminem i zdobyciem certyfikatu w języku polskim i angielskim.

 

 

 

 

Skip to content