Krew – darem życia!!!

Blisko 7 litrów, z 27, 5 l krwi oddali uczniowie ZSZ nr 1 w dniu wczorajszym, podczas akcji zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, w Sali Olimpia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Była to czwarta  wśród uczniów naszej szkoły zbiórka krwi, zorganizowana przez opiekuna p. Annę Sadaj-Łaszewicz.

Z powodu pandemii nie mogła się odbyć w budynku szkoły, ale uczniowie nie zawiedli i oddali cenny lek w UM. Chęć zgłosiło 22 uczniów, ale z różnych przyczyn krew oddało 15.

Dzięki współpracy z p. Jolantą Korzeniowską z Oddziału Rejonowego PCK w Starachowicach uczniowie  skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

„Wszystkim osobom, które wspomogły akcję,  a przede wszystkim dawcom tego cennego daru serdecznie dziękuję i zapewniam, że dzięki tak wspaniałym uczniom będziemy mogli kontynuować zbiórkę krwi w kolejnych miesiącach

– Anna Sadaj-Łaszewicz”.

Skip to content