Kiermasz Świąteczny w Zespole Szkół Zawodowych nr 1

Kiermasz Świąteczny w naszej szkole cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. 30 marca br. naszą szkołę odwiedzili uczniowie ósmych klas wraz z opiekunami z ponad 15 szkół ze Starachowic i okolic.

Główną atrakcją był Kiermasz Świąteczny, na którym można było zakupić świąteczne wypieki: babeczki, baranki, zajączki, przygotowane przez uczniów kształcących się w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych z klas: I D, II B, III C i IV G, pod opieką p. Anny Pastuszki i p. Weroniki Wiśnios.  Na drugim stoisku można było nabyć stroiki świąteczne, wykonane przez uczniów technika architektury krajobrazu, pod opieką p. Pauliny Sitarskiej oraz przez uczniów klas pierwszych na zajęciach plastycznych z p. Marzeną Sieniek.

Na holu głównym gości witali przedstawiciele uczniów z klasy I B i przekazywali zwiedzających pod opiekę szkolnych przewodników z klasy IV H, IV D i IV F.

W czasie zwiedzania pracowni gastronomicznej ósmoklasiści degustowali pyszne kolorowe ciasteczka.

Atrakcją w pracowni obsługi konsumenta były kolorowe bezalkoholowe drinki, przygotowane przez uczniów klasy III A technik hotelarstwa pod opieką p. Anny Klamki i p. Zofii Adamczyk, profesjonalnie zaparzone kawy przygotowane przez uczniów klasy II B pod opieką p. Anny Pastuszki. Umiejętności uczniowie nabyli podczas dodatkowych zajęć z profesjonalnego parzenia kawy. Dekorację Wielkanocną i nakrycie w sali przygotowali uczniowie klasy IV G w ramach zajęć pracowni obsługi klienta.

W pracowni ekonomicznej ósmoklasiści mogli poznać tajniki zawodów technika ekonomisty i technika rachunkowości od uczniów klasy IV H, IV D, III D i p. Renaty Rychlik – np. sporządzić własną umowę o pracę w programie Gratyfikant GT, fakturę w programie Subiekt GT i zaksięgować ją w programie Rewizor GT a w zawodzie technika handlowca sprzedać towary i sporządzić paragon na kasie fiskalnej pod instrukcją uczniów klasy III B.

W pracowni architektury krajobrazu uczniowie klasy I B wprowadzili zwiedzających w tajniki zawodu architekta krajobrazu. Poza tym na korytarzu stworzona została wystawa prac uczniów uczących się w tym zawodzie.

Obok niej stanęły urządzenia do pomiarów geodezyjnych: tachimetr i niwelator. Można było wczuć się w pracę geodety pod wskazówkami uczniów klasy III A i IV E. Natomiast w pracowni geodezyjnej p. Agata Kabała przedstawiła program komputerowy  Wnikalk do prowadzenia obliczeń geodezyjnych i program Mikromapa do tworzenia map geodezyjnych.

W pracowni usług fryzjerskich uczennice klasy II C i III C pod opieką p. Anety Sałek prezentowały sprzęt fryzjerski i kosmetyczny oraz wykonywały zabiegi fryzjerskie.

W pracowni technika chłodnictwa i klimatyzacji uczniowie klasy III D, IV D i IV H z p. Marcinem Przygodą pokazywali specjalistyczny sprzęt do instalowania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Pokazywali jakie czynności wykonują na zajęciach praktycznych.

Ósmoklasiści mieli także okazję zobaczyć sale lekcyjne i poznać nauczycieli, a także zajrzeć na stołówkę szkolną, gdzie serwowane są pyszne obiady przygotowywane przez naszego kucharza, salę gimnastyczną, siłownię, salę fitness i bibliotekę szkolną.

Ostatnim punktem zwiedzania była bursa szkolna, po której oprowadzali jej mieszkańcy z klas: I C, I D, II C i IV F.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym dniu nauczycielom i uczniom, dzięki czemu nasi goście świetnie się bawili i wykazali duże zainteresowanie ofertą kształcenia w ZSZ nr 1.

Skip to content