IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

wręczenie nagródII miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej zdobyli reprezentanci ZSZ nr 1 w Starachowicach: Wiktoria Maciejczak, Natalia Nowak-Gryz Patryk Wróbel oraz VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Patryk Wróbel.

Zwycięzcy eliminacji szkolnych w dniu 15 grudnia 2021 r. razem z innymi uczestnikami ze szkół średnich z województwa świętokrzyskiego rozwiązywali test z zakresu wiedzy normalizacyjnej. Konkurs odbył się w ZSZ nr 2 w Starachowicach.

Celem konkursu jest przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej, zagadnień związanych z normalizacją. Pojęcie normalizacji ma szerokie zastosowanie w rozwiązaniach techniczno-technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu na terenie naszego kraju i w krajach Unii Europejskiej. W ramach spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu p. dr inż. Zygmunta Niechody- doradcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie-  nt. „Normy w rysunku technicznym”.

Zaproszonymi gośćmi byli p. Ewa Zielińska – Zastępca Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży, wspomniany wcześniej p. dr inż. Zygmunta Niechoda- doradca Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, p. Paweł Górski- kierownik działu edukacji normalizacyjnej w Polskim Komitecie normalizacyjnym w Warszawie oraz p. Dariusz Dąbrowski- wicestarosta powiatu starachowickiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Honorowy patronat konkursu objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Starosta Powiatu Starachowickiego.

Opiekunami młodzieży z ZSZ nr 1 w Starachowicach były: p. Paulina Sitarska oraz p. Anna Sadaj-Łaszewicz wicedyrektor szkoły.

Skip to content