I Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

27 marca 2018 r. odbyła się pierwsza edycja Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej na etapie powiatowym, organizowana przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach. Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest zwiększenie poziomu edukacji w aspekcie przepisów konsumenckich wśród młodzieży oraz zachęcenie do zdobywania wiedzy z tej dziedziny. Hasłem przewodnim Olimpiady jest: „Zdobądź wiedzę i poznaj swoje prawa konsumenckie”.
Z naszej szkoły w Olimpiadzie wzięły udział następujące uczennice: Ola Głowacz i Dominika Pająk z klasy III d,  kształcące się w zawodzie technika handlowca oraz Kinga Kelner, Justyna Kowalska, Katarzyna Nowak i Iza Sobczyk z klasy II a, kształcące się w zawodzie technika ekonomisty. Uczennice przygotowała Renata Rychlik.
Uczestniczki Olimpiady rozwiązywały test jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi. Arkusze Olimpiady przesłano do sprawdzenia organizatorom. Czekamy na wyniki.

Skip to content