Eliminacje okręgowe Olimpiady Statystycznej

9 stycznia 2019 r. nasze ekonomistki z klasy II a: Natalia Lech i Dominika Stachowicz brały udział w eliminacjach okręgowych III edycji Olimpiady Statystycznej. Opiekunem uczennic była Renata Rychlik.

Zawody okręgowe odbyły się w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Organizatorami Olimpiady Statystycznej są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.
Olimpiada Statystyczna ma na celu upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W województwie świętokrzyskim do zawodów przystąpiło 65 uczniów. Po 90 minutach zmagań sprawdzających wiedzę z zakresu statystyki, matematyki i ekonomii, młodzież uczestniczyła w wykładzie Wolontariat europejski (EVS) – pomagasz innym rozwijasz siebie, wygłoszonym przez przedstawiciela Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Wyniki testów wyłoniły trzech zwycięzców, którzy tym samym zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Skip to content