Dzień Otwarty w naszej szkole

12 kwietnia 2024 r. od godziny 10.00 do 15.00 drzwi ZSZ nr 1 były otwarte dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych ze Starachowic i Powiatu Starachowickiego.

Nasi uczniowie oprowadzali przybyłych gości po szkole, pokazując im pracownie lekcyjne i specjalistyczne – 4 pracownie komputerowe z specjalistycznymi programami komputerowymi dla technika ekonomisty, technika rachunkowości, technika handlowca, technika geodety, technika architektury krajobrazu i technika hotelarstwa, pracownię sprzedaży, pracownię gastronomiczną, pracownię obsługi konsumenta,  pracownie fryzjerskie i pracownie chłodnictwa i klimatyzacji.

Przybyli uczniowie mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami Technikum nr 1 na temat interesujących ich kierunków kształcenia.

W pracowni obsługi konsumenckiej na ekranie prezentowane były wszystkie zawody oferowane w Technikum nr 1, w tym kierunki kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia nr 2: magazynier-logistyk, sprzedawca, pracownik obsługi hotelowej, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Tam też ósmoklasiści podczas prezentacji mogli degustować pyszne ciasteczka i napoje przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli, kształcących sie w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych oraz technika hotelarstwa.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć także stołówkę szkolną, gdzie serwowane są na co dzień pyszne obiady dwudaniowe oraz bursę szkolną, gdzie uczniowie dojeżdżający do naszej szkoły i innych szkół średnich mają możliwość zamieszkania w przytulnych 3- i 4- osobowych pokojach z łazienkami.

Dzień Otwarty w ZSZ nr 1 przybliżył zainteresowanym zwiedzającym bogaty dorobek szkoły, jak również panującą w niej atmosferę.

ZAPRASZAMY DO KSZTAŁCENIA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1

Skip to content