Zwiedzając region świętokrzyski

27 września 2018 r. uczniowie z klas IIIa, IIa, Ia wraz z opiekunami p. A. Sadowską, p. M. Kałużny, p. A. Bykowską i p. K. Soją zwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Jaskinię Raj i Chęciny.

Największą atrakcją był jednak pobyt w Centrum Leonardo da Vinci, gdzie wszystkie eksperymenty naukowe młodzież mogła przeprowadzać sama. Uczniowie obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć niezbędnych czynności życiowych oraz stanowiska interaktywne takie jak: Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Harfa Świetlna, Kołyska Newtona, Dzwon Rurowy, Lejek Grawitacyjny.

Niewątpliwie wizyta w tych miejscach pozwoliła pogłębić wiedzę z takich dziedzin jak: fizyka, geografia czy historia.