Projekt w realizacji

W naszej szkole rozpoczyna się realizacja projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic”  realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodach: technik geodeta, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego zawodowego oraz płatnych stażach wakacyjnych.

Oprócz tego przyszli technicy geodeci będą mieli kurs prawa jazdy kategorii B, kurs obsługi programu EwMapa i AutoCad oraz 3 – dniowe warsztaty wyjazdowe w Bieszczady.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyć będzie w kursie barmańskim I stopnia i kursie baristycznym.
„Hotelarze” nauczą się także obsługi programu recepcyjnego CHART.

W ramach projektu doposażone zostaną pracownie.

Pracownia dokumentacji geodezyjno-kartograficznej wzbogaci się tachimetr, urządzenie GPS do pomiarów geodezyjnych oraz o 16 laptopów z systemem operacyjnym Windows z oprogramowaniami:

• EW mapa oprogramowanie GEOBID
  • Office ProPIus
  • AutoCad

Pracownia hotelarstwa wzbogaci się o 16 nowych laptopów z systemem operacyjnym Windows z oprogramowaniami:

• Office ProPIus
  • System hotelowy CHART

Pracownia gastronomiczna otrzyma zestaw do carvingu, 3 komplety noży do carvingu i 16 kompletów ubrań (zapaska/fartuszek, kamizelka).

Zaplanowane są także kursy oraz studia podyplomowe dla nauczycieli uczących w tych zawodach.