Międzyklasowy turniej w koszykówce dziewcząt i chłopców

30 marca 2018 roku w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach odbył się międzyklasowy turniej w koszykówce dziewcząt i chłopców. Na rozgrywki zostali zaproszeni uczniowie klas III – ich z Gimnazjum nr 1.

Pierwsze spotkanie odbyło się pomiędzy klasą sportową Gimnazjum nr 1 a uczennicami klasy IV A naszej szkoły,  które są absolwentkami tego gimnazjum i byłymi zawodniczkami UMKS „Gracz”. Był to mecz pokazowy promujący koszykówkę i naszą szkołę.

W turnieju udział wzięły następujące klasy:
Klasa I B
w składzie: Dawid Góra, Jakub Banaszkiewicz, Kacper Sobczyk, Dawid Niewczas, Jacek Perchel, Roksana Saramak, Monika Węgrzyn, Aleksandra Fereniec, Sandra Sępioł.

Klasa III A
w składzie: Wojtek Ziewiec, Artur Mordak, Kamil Bidziński, Damian Lasecki, Jakub Kania, Karol Mamerski.

Klasa III C
w składzie: Sebastian Wojton, Kacper Kępiński, Rafał Złomek, Michał Kowalczyk, Jakub Michnowski, Adrian Czarnota, Sebastian Świątek.

Klasa III D
w składzie: Dominik Zamojski, Miłosz Sokół, Jakub Derlatka, Kacper Zawisza, Bartosz Nowacki, Mateusz Czarnota, Dominik Walkiewicz, Dawid Spadło.

Klasa IV A dziewczęta
w składzie: Kamila Jagiełło, Klaudia Dobosz, Karolina Bzymek, Marta Pęczek, Monika Kucharczyk, Aleksandra Rybak kl. III B, Natalia Dobosz kl. III B.

KLASA IV A chłopcy
w składzie: Piotr Reczko, Norbert Lis, Konrad Krzepkowski, Adrian Kowalik, Piotr Woźniak.

Drużyny rozegrały sześć meczy (system pucharowy). Poziom gry był bardzo wyrównany.

Tabela końcowa turnieju:

1   miejsce – kl. IV A dziewczęta
2  miejsce – kl. III D
3  miejsce – kl. III C
4  miejsce – kl. IB, III A, IV A chłopcy

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze.

Organizatorzy: mgr R. Olszewska i mgr T. Serek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy za rok.