Edukacja przez film

W ramach współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury dwie klasy – II a i III c – uczestniczą w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”. Realizacja programu obejmuje cykl spotkań, na których młodzież uczestniczy w prelekcji na dany temat, a następnie ogląda film poświęcony omawianej tematyce.

27 lutego 2020 r. uczniowie po raz kolejny odwiedzili SCK. Tematyka spotkania to : Język miłości. O sztuce komunikacji. Tę problematykę omówił pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, któremu udało się także włączyć młodzież do dyskusji. Po tej części spotkania uczniowie obejrzeli film pt. „Old boys”.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali  nauczyciele: p. A. Bykowska, p. E. Bernat, p. E. Zuba i p. M. Kałużny.